Kontakt:

Sklep numizmatyczny Coin24.pl 

Oficjalny dystrybutor monet NBP

tel. 504-08-23-24

email: coin24.pl@interia.pl

NIP: 8942694136

REGON: 020501436

 Szybka wysyłka 24-48h! 

Kolekcjonerskie banknoty

Kategoria_banknoty

Bardzo cenione i lubiana przez kolekcjonerów grupa banknotów o wyjątkowo niskich nakładach w stosunku do powszechnych banknotów obiegowych. Innowacyjne techniki zabezpieczające, polimery, wyjątkowe nominały jak 19 zł, czy pierwszy w Polsce banknot z grafiką w układzie pionowym.

Banknoty kolekcjonerskie

  • promocja

   Banknoty kolekcjonerskie wydawane w III Rzeczpospolitej Polskiej o ściśle ograniczonym nakładzie. Obecnie kategoria ta nie jest zbyt liczna, ponieważ banknoty emitowane są raz w roku lub dwa razy w roku jak ma to miejsce w 2022, a ich pierwsza emisja miała miejsce dopiero w 2006 roku. Banknoty są oficjalnym i legalnym środkiem płatniczym, gdyż posiadają godło oraz nominał, jednak z uwagi na ich ceny emisyjne, znacznie przewyższające nominał nie jest to opłacalne. Posiadają liczne zabezpieczenie i są tak jak powszechna banknoty obiegowe wytwarzane przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych PWPW.  

Banknoty kolekcjonerskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Numizmatyka to nie tylko kolekcja monet, to także kolekcja banknotów i innych znaków pieniężnych. Bardzo wielu kolekcjonerów rozszerzyło w ostatnich latach swoje kolekcje monet właśnie o banknoty. Sklep numizmatyczny Coin24.pl stale rozszerza tą kategorię w swojej ofercie. Ma to związek z dwoma czynnikami, jeden to taki, że coraz więcej kolekcjonerów, chce wrócić pamięcią do tych banknotów, z którymi mieli do czynienie w latach młodości, czyli banknotów PRL, a drugi to fakt, że nabywając banknoty kolekcjonerskie emitowane od 2006 r. można stworzyć już całkiem niezłą kolekcję. Dodatkowym atutem tych banknotów jest to, że Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) co jakiś czas wypuszcza bardzo ciekawe projekty. Jak na przykład pierwszy polski banknot polimerowy, pierwszy banknot z grafiką pionową, czy oryginalny nominał 19 złotych. Banknoty kolekcjonerskie w ostatnich latach także zaczęły zyskiwać mocno na wartości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl