Kontakt:

Sklep numizmatyczny Coin24.pl 

Oficjalny dystrybutor monet NBP

tel. 504-08-23-24

email: coin24.pl@interia.pl

NIP: 8942694136

REGON: 020501436

 Szybka wysyłka 24-48h! 

5 zł

Monety okolicznościowe 5 złotych

Monety 5 zł Aktualnie emitowane od 2014 roku obiegowe monety 5 zł z serii Odkryj Polskę. Zastąpiły one emisję monet Nordic Gold. Monety składające się z pierścienia i rdzenia dwukolorowe. W ofercie wszystkie monety 5 zł w stanach menniczych lub około menniczych. Wszystkie przechowujemy i wysyłamy w kapslu ochronnym, aby zachować ich jak najlepszy stan i wygląd. Pamiętać jednak trzeba, że monety okolicznościowe i obiegowe nie są wytwarzane według tak wysokich standardów jak monety kolekcjonerskie i pochodzą z opakowań zbiorczych takich jak woreczki mennicze.

Monety 5 zł okolicznościowe

5 złotych

Sklep numizmatyczny Coin24.pl w stałej ofercie posiada również okolicznościowe monety 5 złotowe.

Bardzo piękna aktualnie wydawana seria dwukolorowych okolicznościowych monet 5 złotowych, które zstąpiły w 2014 serię Nordic Gold monet 2 złotowych. Seria ta została zapoczątkowana monetą okolicznościową 5 zł "25-lat Wolności". Monety 5 zł wykonane zgodnie z ich pierwowzorem, czyli obiegową monetą 5 złotową, są dwukolorowe, lecz ich rewers zawsze jest upiększony obrazkiem o tematyce jakiej poświęcona jest dana emisja. Seria monet 5 złotowych jest polecana, szczególnie dla tych osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z numizmatyką. Do zaskakujących wzrostów cen tej serii doszło w 2022 roku, co było następstwem, znacznego wzrostu zainteresowania wśród kolekcjonerów. Wydaje się, że już na dobre seria przyjęła się i będzie kontynuowana zarówno przez NBP jak i przez kolekcjonerów, którzy chcą mieć je w swoich kolekcjach. Wadą tych monet niestety jest to, że często ich rdzeń pokrywa się patyną (smugą), nawet tych monet które jeszcze znajdują się w nieotwartym woreczku mennicznym. Jednak proszę pamiętać, że nie wpływa to na pogorszenie stanu zachowania, gdyż w dalszym ciągu są to monety mennicze.

Katalog monet 5 zł cennik

W naszej ofercie znajdziesz pełny katalog monet 5 zł od początków jej emisji, czyli od 2014 roku po dzień dzisiejszy. Cennik monet dostępny w dziale akcesoria / literatura w katalogach Fischer i Parchimowicz

5 zł kolekcjonerskie

Monety te, często są określane mianem kolekcjonerskim z uwagi na ich nietypowość w stosunku do powszechnie występującym w obiegu monet 5 zł. Także ich występowanie w obiegu jest bardzo rzadki, gdyż najczęściej są z niego wyciągane. Rzadsze monety zaś z uwagi na ich wartość rynkową w powszechnym obiegu są nie do spotkania. Autorzy jednak najbardziej popularnych katalogów określają je mianem obiegowym. Emitent bank NBP określa je jako 5 zł okolicznościowe i tą samą nomenklaturę przyjmuje nasz sklep numizmatyczny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl