Kontakt:

Sklep numizmatyczny Coin24.pl 

Oficjalny dystrybutor monet NBP

tel. 504-08-23-24

email: coin24.pl@interia.pl

NIP: 8942694136

REGON: 020501436

 Szybka wysyłka 24-48h! 

2 zł

Monety okolicznościowe 2 złote Nordic Gold

Kategoria monety 2 zł

Dział poświęcony monetom 2 złotowym, różnie określanym jako monety obiegowe 2 złote, monety kolekcjonerskie 2 zł, czy monety okolicznościowe. Ponad 95% monet w tej kategorii posiadamy w stanach menniczych lub około menniczych. Jeżeli jest inaczej informujemy o tym w opisie produktu oraz dołączamy real foto. Monety przechowujemy i wysyłam w kapslach by dotarły do Państwa w jak najlepszym stanie.

Monety 2 zł okolicznościowe

Moneta 2 zł Sum 1995 r. Moneta 2 zł Sum 1995 r.
Cena:

220,00 zł

Najniższa cena: 220,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Moneta 2 zł Jeż 1996 r. Moneta 2 zł Jeż 1996 r.
Cena:

249,00 zł

zobacz więcej

2 złote

Sekcja poświęcona bardzo pięknej serii monet 2 złotowych Nordic Gold wydawana przez Narodowy Bank Polski od 1996 do 2014 roku.  W tym czasie zostały wprowadzone do obiegu 254 monety 2 złotowe (chociaż numerację kończymy na 261, ponieważ 1 to 2 złote obiegowe, a od pozycji 2 do 7 to monety 2 złote jednak wybite przy użyciu innych metali - miedź i nikiel). Seria tych monet przyjęła nazwę Nordic Gold, która jest określeniem stopu z którego się składa. Stop ten nie zawiera złota, jednak nazwa ta wzięła się z określenia przepięknego kolory jaki charakteryzuje te monety, bardzo przypominającego złoto, chociaż nie zawsze da się go utrzymać. Seria monet 2 złotowych jest polecana, szczególnie dla tych osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z numizmatyką. Jak ważny i cenny dla kolekcjonerów to dział, może świadczyć chociażby fakt, że za 2 zł z Zygmuntem Augustem, są skłonni zapłacić ponad 1 tys. złotych. Bardzo dużą popularnością cieszy się także seria Zwierzęta Świata. Monety takie jak Jeż, czy Jelonek Rogacz w swoim klaserze chciałby mieć chyba każdy kto kolekcjonuje Nordic Gold. Bardzo ciekawą i ładną serią, są także Zamki i Pałace w Polsce. Warto też odnaleźć wcześniejsze monety przed denominacją, ponieważ niektóre serii zaczęły się jeszcze przed erą Nordic Gold. Monety 2 zł okolicznościowe najdroższe, to  wspomniane 2 zł Zygmunt II August, 2 zł Jelonek rogacz, 2 zł Jeż, 2 zł Katyń czy 2 zł Stefan Batory

Katalog monet 2 zł cennik

W naszej ofercie znajdziesz pełny katalog monet 2 zł od 1995 roku do 2014. Cennik monet dostępny w dziale akcesoria / literatura w katalogach Fischer i Parchimowicz

2 zł okolicznościowe

Monety polecane dla początkujących kolekcjonerów, niezbędna w kolekcji dla bardzie zaawansowanych. Większość tych monet jest w przystępnej cenie, a mimo to potrafią cieszyć swoją prezentacją i nierzadko pięknym wykonaniem. Wiele z nich ma identyczną grafikę ja monety 10 czy 20 złotowe. Szczególnie pięknie prezentują się zwierzęta wilki, jeże czy świstak.

2 zł kolekcjonerskie

Monety te, często są określane mianem kolekcjonerskim z uwagi na ich nietypowość w stosunku do powszechnie występującym w obiegu monet 2 zł. Także ich występowanie w obiegu jest bardzo rzadki, gdyż najczęściej są z niego wyciągane. Rzadsze monety zaś z uwagi na ich wartość rynkową w powszechnym obiegu są nie do spotkania. Autorzy jednak najbardziej popularnych katalogów określają je mianem obiegowym. Emitent bank NBP określa je jako 2 zł okolicznościowe i tą samą nomenklaturę przyjmuje nasz sklep numizmatyczny.

Monety 2 zł

Powstały aby edukować, upamiętniać historyczne wydarzenia, wybitnych Polaków, czy doceniać piękno regionów. Najbardziej popularna seria monet Zwierzęta Świata, miała za zadanie uświadomić szerszej grupie osób jakie gatunki zwierząt występują w Polsce, są zagrożone i potrzebują naszej opieki. Promocja regionu to przedstawienie zabytków m.in w serii Zamki i pałace w Polsce, czy Historyczne miasta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl