Kontakt:

Sklep numizmatyczny Coin24.pl 

Oficjalny dystrybutor monet NBP

tel. 504-08-23-24

email: coin24.pl@interia.pl

NIP: 8942694136

REGON: 020501436

 Szybka wysyłka 24-48h! 

Koperty FDC

okolicznościowe z pierwszego dnia obiegu:

W tym dziale ponad 95% kopert posiadamy z własnych zakupów i nie noszą one znamion związanych z niewłaściwym przechowywaniem lub obiegiem sprzedażowym. Jeżeli koperty mają jakieś ślady, zagięcia opisujemy to w uwagach. Stosujemy bardzo mocne i twarde zabezpieczenie przy wysyłaniu kopert FDC

 

FDC

Koperta i znaczek

FDC z angielskiego First Day Cover (pierwszy dzień obiegu). Są to koperty okolicznościowe z nadrukami graficznymi i z naklejonym znaczkiem lub znaczkiem w bloku numerowanym lub nienumerowanym. Ostemplowane najczęściej specjalnie stworzonym na tą okazję ozdobnym stemplem. Data stempla to data pierwszego dnia wprowadzenia waloru do obiegu. Są cenione wśród kolekcjonerów, ponieważ ich nakład jest znacznie niższy, niż nakład samego znaczka. Dodatkową wartość stanowi stempel okolicznościowy. Wymiary kopert FDC są bardzo zróżnicowane. Od wymiaru podstawowego, najmniejszego 160 x 114 mm jak na przykład koperta FDC wydana z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ze stemplem okolicznościowym, czy Szlak Nadziei z Władysławem Andersem (pozycja ta stanowi serię kopert rozpoczętą w 2019 roku) po bardzo duże formaty koperty o wymiarach 208 x 150 mm, jak "100 rocznica Urodzin Stanisława Słani". Wszystkie najnowsze koperty FDC dodatkowo na kopercie mają kolorową grafikę, która nawiązuje do monety znaczka lub bloczku z koperty. 

FDC

Coraz doskonalsze techniki druku i narzędzia projektowe, przyczyniają się do odrodzenia się popularności kopert FDC wśród kolekcjonerów. Szczególnie cenione są projekty dużych kopert z numerowanymi znaczkami w bloczku. Duża powierzchnia projektowa daje więcej możliwości i powstają coraz piękniejsze projekty, w których często stosowana jest farba druku w kolorze złotym. 

Koperty ze stemplem okolicznościowym

Wszystkie koperty FDC z naszej oferty posiadają specjalny stempel okolicznościowe ściśle związane z tematyką danej emisji. Nasze koperty nie są stemplowane zwykłym datownikiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl